Do kouzelného světa skřítků bez pasu, ale s GPSkou!

Možná vám bude následující situace připadat povědomá. Pokud ano, vřele doporučuju dočíst až do konce. 🙂

Léto, konečně léto! Teplo, sluníčko, voda a hlavně výlety! Výlety po Čechách! Hrady, zámky, pamětihodnosti a to vše servírované uprostřed úchvatných přírodích scenérií. Už několik dní se těšíte „jak malej Jarda“, jak si s dětmi a manželem vyrazíte na výšlap do Prachovských skal. Celá rodina pozitivně namotivovaná a pak to přijde.

V den D vyrážíte z domova a po několika kilometrech se dostavuje první dotaz: Kdy už tam budem?, který se opakuje ve zhruba pětiminutových intervalech po zbytek cesty. Váš uvolněný úsměv se postupně stává poněkud křečovitým. Útěchou vám nicméně zůstává naděje, že až dorazíte na místo, stanou se z vašich dětí nadšení adepti na členství v klubu mladých turistů. Ale ouha.

„Mami, mě už bolí nožičky!“

První stížnosti na délku trasy, neschůdnost terénu a nedostatek přestávek na sebe nenechávají dlouho čekat. Míra vaší trpělivosti se průběžně snižuje, zatímco míra vaší naštvanosti a frustrace stoupá. Takhle jsme si to teda neplánovali.

Dá se to řešit

Jak jsem si všimla, nožičky našich dětí, stejně jako nožičky spousty a spousty jiných dětí, vykazují jednu velice zajímavou vlastnost, dospělými vnímanou jako neduh. Když se jim nehce šlapat, nesnesitelně bolí. A šlapat se jim zpravidla nechce (odmyslíme-li puchýře nebo nedejbůh nějaké horší fyziologické obtíže), když se jejich malý majitel nudí nebo je zklamaný dosavadním průběhem výletu. Naštěstí se to dá docela úspěšně řešit. Jak? Jednoduše. Hrou!

Lék na bolavé nožičky z Kouzelného světa skřítků

A toho si všimli i v Kouzelném světě skřítků, kde pro děti a jejich rodiče vymýšlejí a na těch nejkrásnějších místech v České republice instalují dobrodružné geocashingové hry. Ty jsou totiž ideálním způsobem, jak děti i rodiče nadchnout pro pobyt v přírodě a společné výlety.

Hra hráče velice rychle strhne. Děti se těší, až budou pátrat po další krabičce, a ujít šestikilometrovou trasu je pro jejich nožičky najednou hračka a hlavně zábava.

Laskavé pohádky v Kouzelném světě skřítků

Pokud jste fandou Laskavých pohádek, mám pro vás příjemnou zprávu. V některých hrách Kouzelného světa skřítků se s nimi můžete toto léto potkat. (Nebo si je můžete přečíst v nové e-knížce s Bonifácem na vandru.)

Pro zvídavé děti

Hry rozvíjejí dětskou fantazii, touhu po dobrodružství a jsou skvělou příležitostí k procvičení mozkových závitů.

Pěšky, s kočárkem, nosítkem nebo jen tak

Trasy jednotlivých her jsou ideální pro rodinné výlety – nejsou delší než 6 km a na řadu z nich se můžete vydat i s kočárkem.

Pohádku si musíte najít

Každá hra se nese v duchu originálního pohádkového příběhu. Ten je rozdělen do cca 10 na sebe navazujících pokračování, která jsou uložena v jednotlivých „keškách“ (krabičkách schovaných na předem určených místech) a doplněna úkoly.

Mapa, GPSka, sváča a jde se…

Hráči mají k dispozici mapku s popisem trasy a zákresem úkrytů jednotlivých krabiček, dále fotky těchto míst a samozřejmě jejich GPS souřadnice. Postupuje se podle předem stanoveného itineráře. Na jednotlivých zastávkách se hráči potupně nechávají vtahovat do děje příběhu a plní zadané úkoly.

Hrát můžete non-stop, ale jen do konce prázdnin…

Hru obdržíte e-mailem (v případě této e-knížky ji stáhnete pod odkazem na konci pohádky), vytisknete a vyrazíte na výlet. Můžete hrát 24 hodin denně 7 dní v týdnu. Hry bývají zpřístupněné zpravidla do konce prázdnin. Tato informace je uvedena vždy přímo v popisu hry.

 

Další informace a celou kupu her najdete na www.kouzelny-svet-skritku.cz

Milovnice pohádek, fantazírování, máma dvou dětí a autorka blogu a e-knížek Laskavé pohádky, Abeceda pro smíšky a S Bonifácem na vandru.
Komentáře