Už máte plné zuby masa, co namlela máma Emě do mísy?

🙂

 Nebaví Vás opakovat si se svými dětmi abecedu z nudných slabikářů a písanek?

 

Už nechcete omílat pořád stejné říkanky?

Učení je pro děti přirozenost a zábava, pokud jim k tomu dokážeme vytvořit ty správné podmínky.

Můžeme jim na nudných textech ukazovat, jak písmena vypadají a pak je nechávat opisovat kličky v písankách.

Nebo jim můžeme nabídnout něco neotřelého, co zaujme a pobaví je i Vás.

Píšu pro děti, jsem nadšenec do českého jazyka a původní profesí učitelka. Největší radost mi dělá být spiklencem dětí. Dokážu mluvit jejich jazykem a dokážu se do nich vcítit.

Po večerech při uspávání svých vlastních dítek jsem vymýšlela říkanky inspirované písmeny. Říkanky vtipné, nové, někdy i náročnější, než jak jste byli zvyklí. Doprovodila jsem je veselými obrázky. K tomu přibyla písanka a nakonec pracovní sešit s obtahovánkami a úkoly.

A vznikla z toho e-knížka, kterou jsem pojmenovala

Představte si, jak se s Vámi Vaše dítě rádo a lehko učí. Užíváte si společné chvilky s radostí a smíchem a při tom se pilně učíte nebo zdatně opakujete písmenka.

Tady už neplatí heslo nejdřív práce, potom zábava.

Máte totiž v ruce sbírku říkanek a zároveň učební materiál, který Vás oba prostě bude bavit.

Čím Vás Abeceda pro smíšky potěší?

 • Originalitou
  Čeká Vás 35 neotřelých říkanek na 35 písmenek - co kus, to originál. Stranou nezůstaly ani měkké souhlásky s háčkem (ž, š, č, ř, ď, ť, ň), dokonce ani „lahůdky“ jako ě, q, w, x, y.
 • Humorem
  Jsou hravě vtipné.
 • Jazykovou rozmanitostí
  Najdete tu vyvážený poměr běžných i méně obvyklých slov, moderních i zastaralých výrazů.
 • Obrázky
  Každá říkanka má svou ilustraci, každá má svou vybarvovací obtahovánku.
 • Komplexností
  Děti se naučí poznávat a psát písmenka, procvičí jemnou motoriku, seznámí se s novými slovy a naučí se jejich význam.

Cena e-knihy je 170,- Kč.

Cenu e-knihy jsem stanovila tak, aby byla cenově dostupná každému, ale aby zároveň odpovídala objemu aktivit a jejich přínosu pro učení a Vaše společné chvilky. Za tuto částku seženete třeba 1 lahev vína, nebo více než 80 stran říkanek a hraní s písmenky.

Jestli Vás zajímá, jestli jsou říkanky v Abecedě Váš šálek čaje, nakoukněte do e-knížečky Samohlásky pro smíšky, která je ke stažení zdarma.

K říkankám získáte navíc 2 dárky

 

 

Písanku pro smíšky 

Vytiskněte si cvičné „písankové” archy. Pomůžou dětem s nácvikem českého spojovaného/vázaného psacího písma.

 

Šimonův pracovní sešit pro smíšky

Vytiskněte si zvětšené říkanky pro snadné čtení i těch nejmenších čtenářů, vybarvovací obtahovánky pro trénink správného vedení tužky a úkoly na procvičování písmenek. Vším děti provede šimpanz Šimon.

Třeba si říkáte...

 • Kdyby to tak bylo v tištěné podobě...
  Tištěná kniha je fajn, ale v tomto případě je elektronická podoba nesporně vhodnějším řešením. Písanku a Pracovní listy můžete vytisknout, kolikrát budete potřebovat.
 • Na učení abecedy je moje dítko ještě malé / už velké.
  Abeceda pro smíšky je sice primárně určená žákům 1. a 2. tříd ZŠ. Je ovšem vhodná i pro menší zvídavé děti, kteří se s písmenky teprve nesměle seznamují, ale i pro starší děti, kteří již bez problémů čtou. Jednoduše je vhodná pro všechny, co mají rádi rýmy.

Když se nebude líbit?

Rozumím tomu, že každý máme trochu jiný vkus. Vaše spokojenost je pro mě důležitá. Pokud zjistíte, že se Vám tato e-kniha nelíbila, napište mi do 14 dnů od jejího zakoupení a já Vám bez zbytečných otázek vrátím zaplacenou částku v plné výši zpět.

Co o ní říkají...

Abeceda pro smíšky je naprostý skvost. Není snadné napsat pár řádků o této skvělé knížečce, protože její básničky mluví samy za sebe. Jsou krásné, svěží, vtipné a jejich humor je jak jinak než laskavý. Stránky této útlé knížky ladí jak uchu, tak i oku. Věřím, že kniha nadchne malé i velké a užijí si při čtení krásné společné chvíle. A že byste taky rádi zvěděli, co bylo dál s candátem a cejnem? Tak hurá do knížky, ať vám neuplavou příliš daleko 🙂

Lucie Vlachopulosovákomunikátorka a autorka intuitivních obrazů, www.lucievlachopulosova.cz

Abeceda pro smíšky mě po jejím přečtení okamžitě zaujala. EBook plný kouzelných básniček a nádherných obrázků je pro děti obrovským přínosem. Jsou nejenom milé a zábavné, ale také rozvíjejí fantazii. Jako učitelka v 1. a 2. třídě vím, že mnoho dětí má problémy s výslovností některých hlásek a se slovní zásobou. Využití Abecedy pro smíšky je mnohonásobné. Rodiče ji mohou předčítat svým dětem v předškolním věku a povídat si o nich. Děti z 1. třídy zde mohou vyhledávat písmenka, která se právě učí ve škole. A žáci 2. třídy už se mohou při čtení básniček zdokonalovat ve čtení a učit se abecedu. Děkuji Zuzce za napsání této krásné knížky. Její zásluhou se děti pobaví a zdokonalí svůj český jazyk. A co víc! V bonusech zdarma Písanka pro smíšky a Šimonův pracovní sešit pro smíšky vidím velkého praktického pomocníka pro děti v psaní písmen, v rozvíjení čtenářských dovedností a v tréninku správné výslovnosti některých hlásek.

Mgr. Jindra Dlabováučitelka v 1. a 2. třídě, autorka ebooků "Jak nastartovat čtení a psaní v 1. třídě" a "11. kroků, které vám usnadní výuku v 1. třídě", www.prvnitrida.cz

Abeceda pro smíšky je moc zábavná knížka, ve které se děti mohou naučit spoustu veselých básniček na jednotlivá písmenka. Navíc je psána bohatou češtinou, takže si děti i hodně rozšíří slovní zásobu a to velice zábavnou formou. Moc jsme se u čtení bavili - a to celá rodina.

Kamila Lajčáková Maminka dvou krásných dětí a motivační kouč, www.kamilalajcakova.cz

Zaplatit můžete bankovním převodem (1 - 2 dny) nebo platební kartou (ihned).

Potřebujete s něčím poradit?

Napište mi na laskavepohadky@zuzanaverescakova.cz.

Ráda Vám pomůžu. 🙂